Чи можливо зареєструвати потужність за домашньою адресою?

Харчова потужність на дому

При подачі заяви на реєстрацію потужності до Дердпродспоживслужби деякі клієнти вказують свою домашню адресу замість адреси потужності, але чи правомірна така реєстрація? Давайте спробуємо розібратися за Законом.

У заяві на реєстрацію потрібно вказати дві адреси:

  1. п. 4. Заяви «Адреса потужності оператора ринку» – це фактична адреса, де знаходиться магазин, кафе, склад, і т.п.
  2. п. 2. Додаткової інформації до заяви «2. Місцезнаходження або місце проживання оператора ринку» – це юридична адреса підприємства.

З другим пунктом все ясно, це юридична адреса за якою зареєстровано ваше підприємство або ФОП. Якщо ви не впевненні яку адресу треба вказати, знайдіть себе у реєстрі Міністерства Юстиції України за цим посиланням та скопіюйте адресу звідти. На цю адресу вам потім надійде копія наказу про реєстрацію потужності, або письмова відмова.

А ось з пунктом «Адреса потужності оператора ринку» все складніше. Ця адреса може як співпадати з юридичною адресою, так и відрізнятися. Наприклад, якщо у вас своя будівля де відкрито кафе, то адреси, скоріш за все, будуть збігатися. А якщо у вас декілька магазинів, кафе, або ресторанів, то у кожної потужності буде своя адреса. Вказуйте лише існуючі адреса, де реально розташована ваша потужність, бо саме туди прийде з перевіркою державний інспектор Держпродспоживслужби, якщо адреса зміниться, необхідно обов’язково вносити відповідні зміни до державного реєстру за допомогою заяви на внесення змін на нашому порталі, або вручну на паперовому носії.

У процесі заповнення заяв у користувачів найчастіше виникають наступні питання пов’язані з заповненням адреси потужності.   

1. Яку адресу слід вказати для пересувної потужності?

Якщо ви, наприклад, реєструєте транспортні засоби, якими транспортуєте сировину, то треба писати юридичну адресу. Теж саме потрібно писати для пересувних торгових прилавків або потужностей з яких ви реалізовуєте продукцію, наприклад, продаж кофе з автомобіля (мобільна кофейня).

2. Яку адресу слід вказати якщо ви готуєте або зберігаєте продукцію у себе дома?

Згідно ст. 6 Житлового кодексу України надання приміщень у жилих будинках для потреб промислового характеру забороняється, але діяльність непромислового характеру офіційно дозволена. Тобто промислове виробництво харчових продуктів дома однозначно заборонено, але що до зберігання та іншої діяльності?

Згідно Цивільного кодексу України власник має право користуватися своїм майном для ведення господарської діяльності, за винятком тих випадків, які встановлені чинним законом (ст. 320).

Хоча прямої заборони на ведення непромислової діяльності за домашньою адресою нема, вам можуть відмовити у реєстрації потужності за іншими причинами. Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» визначені гігієнічні вимоги до виробництва, зберігання та обігу харчових продуктів. Навряд ви зможете забезпечити виконання вимог щодо освітлення, чищення, миття та дезінфекції у своїй квартирі. Але перевірка повинна проводитись не під час реєстрації потужності, а під час державного аудита (планового або позапланового інспектування).

То можна чи неможна вказувати домашню адресу у якості адреси потужності?

Однозначної відповіді на це питання немає. З нашої практики, деякі місцеві органи Держпродспоживслужби приймають такі заяви, а деякі відхиляють. У будь якому випадку, навіть якщо вашу заяву прийняли та видали вам номер потужності, обов’язково потрібно готуватися до державного аудиту та впроваджувати програми-передумови HACCP. Тільки у разі виконання усіх законних вимог ви зможете працювати легально та забезпечити якісну та безпечну продукцію для споживачів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

support@sanfood.biz
© 2019 ГК Fox Manager